AppGallery nedir? AppGallery ne işe yarar?

Huawei / Honor telefonlarda bulunan AppGallery uygulaması ne işe yarıyor?

AppGallery ne demek? Ne için kullanılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AppGallery, Huawei'in geliştirmiş olduğu Play Store gibi bir uygulama mağazasıdır. Huawei ve Honor telefonlarda bulunan AppGallery ile telefonunuza tıpkı Google Play Store'dan yükler gibi uygulama yükleyebilirsiniz.

    AppGallery tam olarak ne için kullanılıyor? Ne işe yarıyor?

    Play Store gibi Google servisleri Çin'de yasak olduğundan dolayı Çin'li telefon üreticileri kendi uygulama mağazalarını geliştiriyorlar. AppGallery de Huawei'in geliştirdiği bir uygulama mağazası. Play Store'dan farksız bir şekilde telefonunuza uygulama yükleyebiliyor ve kullanabiliyorsunuz.

    huawei appgallery

    Aynı zamanda AppGallery'deki Yönetici bölümüne girerek buradan telefondaki uygulamaları, uygulama paketlerini (apk dosyaları) kaldırabiliyorsunuz. Buna ek olarak depolama alanında temizlik yapabilirsiniz.

    AppGallery nasıl yüklenir?

    Eğer telefonunuzda yoksa AppGallery'nin APK dosyasını indirip o şekilde yüklemeniz gerekir.

    1. Buraya tıklayarak AppGallery indirme sayfasına gidin.

    2. Gelen sayfayı aşağı kaydırdığınızda "Download Here!" diye bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayın ve AppGallery APK dosyasını indirin.
    3. APK dosyası indikten sonra onu yükleyin.

    Yükleme tamamlandıktan sonra AppGallery'i telefonunuzda görebilirsiniz.

    AppGallery açılmıyor "bu ülkede kullanılamaz" hatası veriyor

    Hatayı çözmek için burada paylaştığımız yazıdan faydalanabilirsiniz: AppGallery "bu ülkede/bölgede kullanılamaz" hatası nasıl çözülür?

    omercik omercik (9418)