Apple Onarım Merkezine inceleme için gönderilmiştir?

selam arkadaşlar teknis servis bilgilerinde bu şekilde yazmakta bu demek değişim olmayacak anlamınamı geliyor?
ürün notu
Apple Onarım Merkezine inceleme için gönderilmiştir.
teknik servis notu
İncelenmek üzere Apple onarım merkezine gönderilmiştir

bordo38 bordo38 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hayır, o manaya gelmiyor. Sana daha önceki konularındada yazmıştım, senin telefonun önce İstanbul'a gönderilecek ve burada merkezi olarak incelemesi yapılacak ve değişim yapılıp yapılmayacağına karar verilecek:

    "..Kayseri yetkili servislerine verirsen onlarda İstanbula, merkeze gönderirler.." "..swap değişim kabul edilecekmidir onu bilemem, bilemiyorum. Dilerim kabul edilir ve yeni problemsiz telefonuna kavuşursun."

    iPhone 7 telefonlar için swap (telefonun yenisi ile değişim) hak ve avantajı var ama bunun için herhalde öncesinde bir teknik inceleme yapma gereği duyuyorlar. Küçük bir müdahale ile problemi düzeltebileceklerse değişim yoluna gitmeyebilirler ama senin telefonunun ekranı problemliydi herhalde, büyük ihtimalle yeni bir telefonla değiştireceklerdir merak etme. Belki daha basit problemlerdede swap hakkı işliyorda olabilir ama bir prosüdür veya bir formalite gereğide önce bir teknik incelemeden geçiriyor olabilirler.

    Telefonunun büyük ihtimalle yenisiyle değiştirileceğini düşünüyor ve bunu temenni ediyorum.

    Not: Oğlumun telefonununda iPhone 7 Plus olduğunu daha önce belitmiştim. Şimdi hatırlıyorumda telefonu alırken yaptığımız araştırmalarda ve telefonun garanti belgesinde arıza halinde yenisiyle değiştirilme hak ve uygulamasından (swap) söz edilmekteydi. Hiç meraklanma, teknik incelemede eğer kullanıcı hatası gibi falan bir sonuç ortaya çıkmazsa sana kutusunda sıfır bir telefon gönderecekler. Şimdiden güle güle kullan :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Size ilginiz için ayrıca kaale alıp cevap verdiğiniz içşn ayrıca teşekkür ederim saygılar. bordo38 6 yıl önce
    • Estağfurullah. . Neden buradayız? Yardımlaşmak, dayanışmada bulunmak için değilmi :) @bordo38 temmuz 6 yıl önce