APU sistemde RAM sorunu

Dostlar merhaba, APU sistem kullanıcısıyım ve şöyle bir sorunum var:

RAM miktarını BIOS'tan (ekran kartı olarak) 2 GB diye veriyorum ama bilgisayarın ana ekranına geldiğimde "Kullanılabilir RAM miktarı: 1.9 GB olarak, Donanıma Ayrılmış RAM miktarı: 6.1 GB" olarak gözüküyor, bunu nasıl düzelteceğim?

canx canx (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    APU sistemde kullanılan ekran kartı RAM ile paylaşacak şekilde ayarlanmıştır. Bu durumda APU miktarı arttırılırsa RAM de otomatik olarak azalacaktır. Sizin durumunuzda ekran kartına fazla bir RAM takviyesi yapılmış gibi duruyor.

    Ekran üzerinde boş bir yere sağ tıklayarak Görüntü Ayarları -->Görüntü Bağdaştırıcı Özellikleri kısmından sonra açılan Bağdaştırıcı ekranında Ayrılmış Video Belleği kısmında sizde ne yazmakta ? Bu kısım ekran kartınıza ayrılan boyutu içerecektir.

    Ayrıca bilgi vermesi açısından YouTube üzerinden APU sistemde GPU arttırımı videosuna da bakabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)