Ara sıra kasma sorunları

Windows 7 kullanıyorum bilgisayarımın internette gezinirken oyun oynarken kısaca herhangi bi şey yaparken ara sıra aşırı derecede kasma sorunları oluyor. Sadece program veya oyun açık olmadığı halde kasma sorunları oluyor. Oyunlarda da geçerli.

söylediklerinizi yaptım ama kasma sorunu hala devam ediyor 10 dakika gelip sonra geçiyor acaba kasada sorun olabilirmi

yigit yigit (1)
10 yıl önce sordu

  • Donanımınız ile ilgili detayları sorunun içerisine yazar mısınız? işlemci, ram, ekran kartı gibi. hakan 10 yıl önce

Toplam 3 Cevap

hocam şöyle resimli göstereyim

http://prntscr.com/2z988l

http://prntscr.com/2z98dt

Lol - dota farcry assasin creed gibi oyunlarda arada sırada kasmalar oluyor ve 5-10 dakika sonra geçiyor.

Ayrıca program ekle kaldırdan lolipop isimli dosyayı gördüm ve kaldırmayı denedim ancak kaldıramadım. Kasmalara o sebep olur mu veya başka bir virüs olma olasılığı var mı?

yigit yigit (1)
10 yıl önce cevaplandı

     Lolipop programı istenmeyen yazılım grubuna girer.  Bilgisayarınızda kasma sorunu yaşıyorsanız muhtemelen çok sayıda istenmeyen yazılım yüklü olabilir. Hatta bilgisayarınızda bitcoin virüsü gibi virüsler olma ihtimali var.

    Kasma sorununu çözmek için öncelikle bilgisayarınızdaki istenmeyen yazılımları kaldırmalısınız.

    Bir kaç program önerim olacak. Aşağıdaki işlemler yaklaşık 1-2 saatinizi alır ama bu işlemlerden sonra ciddi performans kazanırsınız.

    Reklam yazılım ve istenmeyen yazılımlardan kurtulun

    Reklam yazılımlarından kurtulmanın en etkili yollarından biri Adwcleaner programı ile bilgisayarı taratmaktır.

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? adresinden AdwCleaner programını indirin ve çalıştırın.

    Linkte nasıl kullanıldığı anlatılıyor.

    Virüs, Malware taraması gerçekleştirin:

    Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarınızda tam tarama gerçekleştirin. Malwarebytes anti-malware programını buradan indirebilirsiniz.

    Malwarebytes anti-malware çok iyi bir malware, virüs temizleme aracıdır. Kullandığınız başka bir antivirüs programı ile birlikte çalışabilir.

    Çifte kontrol için bilgisayarınızda virüs taraması gerçekleştirin:

     Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  programını  bilgisayarınıza indirin. Dr.Web Ücretsiz ve kurulum gerektirmeyen bir programdır.

    Bu aşamadan sonra bilgisayarınızda virüs olmadığından emin olabilirsiniz.

    Kaldırılması gereken programları kaldırın

    Denetim Masası > Programlar ve Özellikler  altında bulunan ve ne olduğunu bilmediğiniz tüm programları kaldırın.

    Kaldırılamayan programlar için IOBit uninstalları kullanın:

    1. IObit Uninstaller indirin ve yükleyin. IOBit  Uninstaller yazılımını buradan indirebilirsiniz

    2. IObit Uninstaller çalıştırın

    3. All Programs bölümünde Conduit Search Protect  varsa seçin ve kaldırın. Eğer Conduit Search Protect burada görünmüyorsa 3. aşamaya geçin.

    4. Sağ üst köşedeki alt alta üç çizgi simgesini tıklayın. Forced Uninstall seçin.
      Yandex.Disk Kaldırma

    5. Açılan pencereden Browse tıklayın
      Yandex.Disk Silme

    6. Program Files 'da bulunan LolliPop  klasörünü bulun.

    7. Open tıkladıktan sonra Forced Unistall Seçin.

    8. Daha sonra Powerfull Scan seçin.
      Yandex.Disk Powerfull Scan

    9. Powerfull Scan ekranında sol alt köşedeki Select all seçin ve tüm bulunan Conduit Search Protect dosyalarını seçili hale getirin. Sonra  Delete tıklayın.

    10. IOBit UnInstaller, Lollipop'un tüm dosyalarını silmek için sizden onay isteyecektir.Yes tıklayın.

    11. Daha sonra IOBit Uninstaller bilgisayarı yeniden başlatmak isteyecektir. Bilgisayarı yeniden başlatın. Bu yeniden başlatmaden sonra Lollipop'a ait dosyalar silinecektir.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      Gereksiz servisleri kapatın:

      Windows Başlangıcında açılan yazılımları kaldırın.

      1. Başlatı tıklayın.  Çalıştır ya da Programları veya dosyaları ara bölümüne msconfig yazın enter tuşuna basın.
      2. Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın.
        Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.Bilgisayar kapanmıyor - Sistem Yapılandırması
      3. Hizmetler sekmesini tıklayın. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle işaretleyin.Bilgisayar kapanmıyor  - Hizmetler
      4. Uygula butonuna basın Sonra Tamam tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      hakan hakan (15409)