Ara sunucuya bağlanılamıyor

Windows 10 kullanıyorum. Edge tarayıcı ile internete bağnanmak istediğimde Ara sunucuya bağlanılamıyor

Şunu deneyin

  • Güvenlik duvarı ayarlarınızın web erişiminizi engellemediğinden emin olun
  • Sistem yöneticinizden yardım isteyin

hatası alıyorum.

Windows 10 Ara sunucuya bağlanılamıyor hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 Ara sunucuya bağlanılamıyor hatasının çözümü nedir?

    Windows 10 işletim sisteminde ara sunucu, vekil sunucu ya da proxy sunucu olarak adlandırılan sunucudur. Normalde ara sunucu, sizin istekte bulunduğunuz web sitesini hızlı bir şekilde size gerimekle görevli bir bilgisayardır. Ara sunucu ile web sitelerinde gizinirken ip adresiniz gizli kalır ve web siteleri normalden daha hızlı açılır.

    Eğer internet yapılandırmanız üzerinde Ara sunucu bilgisi, ip adresi hatalı ya da eksik girildiyse Ara sunucuya bağlanılamıyor hatası alırsınız.

    Yine kullandığınız bir ara sunucu varsa ve çökmüşse o zaman yine Ara sunucuya bağlanılamıyor hatası alırsınız.

    Ara sunucuya bağlanılamıyor hatasını çözmek için ne yapman gerekli?

    Öncelikle ara sunucuyu devreden çıkartmayı deneyin. Ara sunucu ayarını şu şekilde kapatabilirsiniz:

    1. Ara sunucuya bağlanılamıyor sayfasında Ara sunucu ayarlarına git seçeneğine tıklayın.
    2. El ile ara sunucu kurulumu bölümünü bulun.
    3. Burada Ara sunucu kullan seçeneğini kapalı konuma getirin.
    4. Ara sunucu sayfasını X simgesine tıklayarak kapatın.

    Edge içinden Ara sunucu ayarlarını kapatma:

    1. Edge tarayıcısını açın.
    2. Sağ üst köşedeki ... simgesini tıklayın.
    3. Ayarlar seçeneğine gidin.
    4. Ayarlar bölümünün altındaki Gelişmiş Ayarları Görüntüle seçeneğini tıklayın.
    5. Ara sunucu kurulumu > Ara sunucu ayarlarını aç seçeneğini tıklayın.
    6. El ile ara sunucu kurulumu bölümünü bulun.
    7. Burada Ara sunucu kullan seçeneğini kapalı konuma getirin.
    8. Ara sunucu sayfasını X simgesine tıklayarak kapatın.

    Bu şekilde ara sunucu ayarlarını kapattınız. Artık internete girebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)