Arasearch.net nasıl kaldırılır ?

Başlıkta belirttiğim gibi Arasearch.net nasıl kaldırılır ?

kursat kursat (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    merhaba aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      soraxi.com  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  istenmeyen eklenti ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Do Searches  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bilgisayarınızı malware, virüs yazılımlara karşı tarayın:

    Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    Malwarebytes anti-malware ile temizleme işlemi bittiğinde tarayıcıya bulaşan eklentileri silme aşamasına geçin.

    Bu işlemlerden sonra Bilgisayarınızdaki tarayıcılarda zararlı uzantıları silmelisiniz.

    Saygılarımla

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      Malwarebytes ı önceden denemiştim,birde AdwCleaner ı deniyeyim.Denedikten sonra sonucu sölerim

      İyi günler :)

      kursat kursat (1)