Arka plan taraması (rootkit taraması)

Kaspersky'da Tarama bölmesinde raporları incelediğimde "Arka plan taraması (Rootkit taraması): başlangıç ve bitiş tarihleri yazan bir ifade gördüm. "Zaman" sekmesinden "Tümü" dediğimde 23.01.2023 ten beri taramalar var. Bu otomatik mi yapılıyor Kasper tarafından? Ne anlama geliyor?Bir de, buraya nerden resim yükleyebiliyoruz acaba?

tutor tutor (17)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kaspersky otomatik olarak rootkit taraması yapmış.

    Rootkitler, arka planda çalışan, telefonun ya da bilgisayarın kontrolünün saldırgana geçmesini sağlayan yazılımlardır.

    Kaspersky ya da diğer antivirüsler ara ara arkaplan taraması yaparlar. Bu normal bir durumdur.

    Bazen sistem dosyaları anlık kullanımda olduğunda Sonuç:işlenmedi. gibi bir kayıt tutulur. O dosya taranamadı demektir ki bu da normal bir durumdur.

    uzmanim.net'e resim yüklemek istiyorsan https://imgbb.com/ adresini kullanabilirsin.

    hakan hakan (15394)