Arka planda aynı program birden fazla çalışıyor

Merhaba,

Aşağıda da görüldüğü üzere arka plan işlemleri sekmesinde aynı isimde hatta aynı dosya hedefinde olan birden fazla sekme bulunuyor. Bunları bilgisayara zarar vermeden nasıl ortadan kaldırabilirim? Bu tür sekmeler nedeniyle 40 civarı program çalışıyor arka planımda, performansa zarar verir mi bu durum?

woys woys (6)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunlar bilgisayara hiçbir şekilde zarar vermez. Tek olacak diye bir kaide yok bazen bir programın birden fazla hizmeti çalıştırması gerekir. Ama eğer istersen o Windows Search hizmetini kapatabilirsin.

    Windows Search devre dışı bırakmak için:

    1. Bilgisayarın arama bölümüne services.msc yazılır ve Hizmetler açılır.
    2. Gelen ekrandan Windows Search bulunur ve çift tıklanır.
    3. Sonra açılan pencereden önce "Durdur" butonuna tıklanır, ardından "Başlangıç türü: Devre dışı" olarak ayarlanır.

    Sonra bilgisayarını yeniden başlatırsın ve artık Windows Search çalışmaz. Onun dışında Intel, Windows gibi arka plan hizmetleri bilgisayarın iyiliği içindir. Onlara karışmanı pek tavsiye etmem.

    omercik omercik (9418)