Arka planda bilinmeyen ses ve "ad kullanılamıyor" sorunu

Dün bilgisayarımda aniden arka planda yaklaşık 10 saniye süren ingilizce konuşma sesi duydum. O anda ses çalan bir sekme açık değildi. Hemen interneti kapatıp malwarebytela tarama yaptım ama bir şey çıkmadı. Bugün ses karıştırıcısını açtığımda "ad kullanılamıyor" diye bir şey gördüm. Bütün programları kapatmama rağmen hala gitmedi. Virüs girmiş olabilir mi? Virüsten başka bir açıklama olabilir mi? Ne yapmalıyım?.

maganuss maganuss (1)
2 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Virüs olduğunu zannetmiyorum. Açık olan bir internet sekmesinden ses gelmiş olabilir. Bazen insan fark etmiyor. Girdiği bir sitede video reklam oynuyor.  Bazende ses çıkaran bir işlem takılı kalıyor ve ses gelmeye devam ediyor. Uygulamalar kapalı görünse bile sistem yöneticisinde açık olarak durabiliyorlar.

Öyle ses çıkaran arkaplanda müzik çalan virüsler 90'larda kaldı. Artık böyle virüsler yok.

hakan hakan (15424)