Arka planda çalışan programlardan hangileri kapanmalı?

Bilgisayarda arka planda çalışan programları kapatmayı sitenizden öğrendim. Ama hangilerini kapatmalıyız. Ya da kapatmamamız gereken program var mı? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..

İşletim Sistemi olarak Windows XP kullanıyorum.

Teşekkürler..

slhduman slhduman (1)
10 yıl önce sordu

  • hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? hakan 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Windows işletim sisteminde uygulamalar servis olarak veya Başlangıç bölümüne eklenmiş olarak bilgisayar açıldığında çalışmaya başlarlar.

Arka planda çalışan uygulamalarun hangisi gerekli hangisi gerekli değil bilgisayarınızdaki yazılımlara göre değişir.

Bilgisayar açıldığında çalışan uygulamaları kapatmak için:

  1. Başlatı tıklayın.
  2. Çalıştıra Msconfig yazın ve enter tuşuna basın.
  3. Sistem yapılandırma yardımcı programı çalışacaktır.
  4. Başlangıç bölümünde tıklayın.
  5. Bu bölümde sadece antivirüs programı varsa onun işaretini kaldırmayın diğer tüm programların işaretini kaldırın.
  6. Eğer burada bildiğiniz ve ihtiyacınız olan bir program varsa onu işaretli bırakın.

Gereksiz servisler nasıl kapatılır?

  1. Yine aynı şekilde çalıştıra Msconfig yazın
  2. Hizmetler sekmesini tıklayın.
  3. Alt bölümde bulunan Microsoft Hizmetlerini Gizle'yi işaretleyin.
  4. Geri kalan tüm servisleri kapatabilirsiniz. İşaretini kaldırarak yapabilirsiniz.

Elbette yine bildiğiniz ve çalışmasını istediğiniz servisleri açık bırakabilirsiniz.

hakan hakan (15394)