Arka planda çalışan programları nasıl kapatabilirim?

Arka planda çalışan tüm programları kapatma ve 3.parti yazılımları temizleme, bunları nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

zkadir61 zkadir61 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows işletim sisteminde uygulamalar servis olarak veya Başlangıç bölümüne eklenmiş olarak bilgisayar açıldığında çalışmaya başlarlar. Arka planda çalışan uygulamaların hangisi gerekli hangisi gerekli değil bilgisayarınızdaki yazılımlara göre değişir.

    Bilgisayar açıldığında çalışan uygulamaları kapatmak için:

    1. Başlatı tıklayın.
    2. Arama kısmına Görev Yöneticisi yazarak Görev Yöneticisini açın.
    3. Yukarıdaki sekmelerden Başlangıç sekmesine tıklayın.
    4. Bu bölümde sadece antivirüs programı varsa onu etkin bırakın, diğerlerini sağ tıklayarak devre dışı bırakabilirsiniz.
    5. Eğer burada bildiğiniz ve ihtiyacınız olan bir program varsa onu etkin bırakın.

    Bu adımlarla bilgisayar açıldığında çalışmaya başlayan, arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)