Arkadaşımın bana attığı virüs.

Bundan bir zaman önce arkadaşımdan bir program alacaktım. Oda programın içine bana şaka yapmak için kendi yaptığı virüsü attı. Bende dosyayı intenetten indirip bastığım anda eset fynloski.aa truva atı virüsü buldu ve silerek temizledi. Ama daha sonra onun söylediğine göre içinde bazı aktif olmayan virüslerinde olduğunu ve sadece pcmin açık kapalı olduğunu görülüyor demişti.Ve eğer aktif olurlarsa eset algılar demişti. Ben ozman malwarebytes adwcleaner eset çok tarattım ama birşey bulmadı. Bende kafam rahat etsin diye format attım ama format usb'sinide kendi pcmde hazırladığım için acaba virüs bulaşmışmışmıdır diye şüphe duyuyorum. Acaba virüs varmıdır? Malwarebytes ve eset ilede haftalık tarıyorum pcyi

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format USB'si hazırlarken yapılan işlemde USB'deki dosyaya virüs bulaşma ihtimali çok düşüktür.  En azından truva atı (trojan) gibi virüsler bu şekilde yayılmazlar.

    Düzenli tarama da yaptığına göre kafan rahat olsun, herhangi bir virüs bilgisayarında yoktur.

    hakan hakan (15424)