Arkadaşlar bana hala win7 güncellemeleri geilyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

selamun aleykum arkadaşlar bana hala windows 7 güncellemeleri geliyor yüklendi halde gine geliyor sürekli aynı gücelleme

andromobil andromobil (74)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1.Çözüm:

    Eğer bilgisayarınızda antivirüs programı kullanıyor iseniz onu devre dışı bırakmanızı öneriyorum çünkü antivirüs programları yanlış "pozitif" veya garip uyumluluk sorunları nedeniyle bazen bu sorunlar olabiliyor.

    2.Çözüm:

    Bazen windows update dosyaları zarar göre biliyor yani bozula biliyor bu da windows'u güncellemenizi engelliyor ola bilir fakat çözümü de çok basit. Altdaki adımları takip ederek çözümüne ulaşa bilirsiniz.

    1. CMD'yi yönetici olarak
    2. Ardından şu komutları girin

      • dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup yazın ve enter tuşuna basın ve bitmesini bekleyin

      • Ardından dism /online /cleanup-image /restorehealth  ENTER tuşuna bas ve işlemin bitmesini bekle

      • Sonra sfc /scannow yaz ve %100 olunca bilgisayarı yeniden başlat.

    3.Çözüm:

    CMD'yi yönetici olarak aç ve şu komutları git.

    net stop wuauservnet stop cryptSvc

    net stop bits

    net stop msiserver

    ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

    ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old

    net start wuauserv

    net start cryptSvc

    net start bits

    net start msiserver

    pause

    4.Çözüm:

    Temiz ön yükleme yapmanı öneriyorum.

    Windows 7 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    5.Çözüm:

    Bilgisayarını neden Windows 10'a yükseltmeyi denemiyorsun ki? Windows 10 daha hızlı ve stabil bana sorarsan ve yeni uygulamaları Windows 10'da aça biliyorsun

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Hacı abi windows 10u yuklerimde kaldırmaz herhalde andromobil 4 yıl önce
    • dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup yazdım olmadı bu hata verdi andromobil 4 yıl önce
    • Bilgisayarının özelliklerini yazar mısın @andromobil darkcrak 4 yıl önce
    • 1gb ram 2gb ekran kartı inlet core2 duo işlemci 160gb harddisk andromobil 4 yıl önce
    • Ram'ın çok düşük @andromobil darkcrak 4 yıl önce
    • kardeşim gelen güncellme gine gelşyor microsoft net fromwoerk 22mb felan yukle diyom hata veriyor andromobil 4 yıl önce
    • Bilgisayarına ram takviyesi yapmanı öneriyorum @andromobil Windows 10 için 3 gb ram yeter yani sen 2 gb ram taksan yetecektir darkcrak 4 yıl önce