arkadaşlar masa üstündeki simgeler büyüdü yardım

arkadaşlar windows 8 kullanıyorum ve masaüstümdeki simgeler ve klasör açtığımda klasörün ismi yukarda yazarya işte oda büyümüş çözünürlük e baktım ama değişim yok sağ tıklayıp simge boyutuna baktım bi değişim yok aynı ama bi türlü düzeltemedim denetim masasında kalsör ve metinleri büyütün e de baktım ordada %100 yani ne oldu bir türlü çözemedim http://hizliresim.com/5dEAlj

kerem52 kerem52 (37)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Masaüstüne sağ tıkla ve ekran çözünürlüğüne gir.Aşağıda "Metni ve diğer öğeleri daha büyük veya daha küçük yapın" a tıklayın. "Daha küçük - %100 (varsayılanı)" seçin. Hala düzelmediyse aşağıda "Başlık çubukları" ve "Palet başlıkları" nın yazı boyutunu "11" diğer bütün seçeneklerin yazı boyutunun "9" olduğundan emin olun. "Uygula" diyerek onaylamayı unutmayın.

    yusufbozar yusufbozar (348)
    8 yıl önce cevaplandı

      Düzelmediyse en kolay düzeltme sistem geri yükleme ile yapılabilir. Sistemi problem öncesi bir geri alma noktasına geri yükleyerek bu gerçekleşir.

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Edit:

      Aradan 4 ay geçmiş :)

      ekrandaki simgeler büyüdü ne yapıcam

      temmuz temmuz (12505)