Arkadaşlar Yerel Diskim C: Kendi Kendine Doluyor Ne Yapmam Lazım?

Arkadaşlar zaten 1 tane yerel diskim var bir ara kontrol edeyim dedim ve neredeyse full dolmuş bende az program var o programların hepsini sildim fakat çok yer açılmadı bilgisayarı yeniden kapatıp açtığımda yine aynı şekilde dolmuştu yardım edin windows 10 kullanıyorum.

yusufseksen yusufseksen (5)
6 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Merhaba;

Zaten Windows 10  20 GB geri kalanları programlar olsa. bu normal Yeni bir HDD. veya SSD Almalısın.

EDİT: Dediğim gibi Windows 10 20 GB Yer kaplıyor. yani YerelDisk Zaten 28 GB Bu sana yetmez.

Bilgisayarım>Yerel Disk C: > Sağ tıkla Özellikler > DİSKİ TEMİZLE > Ordaki tiklerin hepsini tıkla TAMAM de

CCleaner ile bilgisayarını temizle.

Gereksiz programları sil.

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce cevaplandı

  • Alanı en azından nasıl biraz açabilirim? yusufseksen 6 yıl önce
  • Cevabımı EDİTLEDİM nvidiagtx 6 yıl önce
  • Zaten Tüm Gereksiz Şeyleri Sildim Hatta 1 kb lik şeyleri bile sildim tümünü ama yine neredeyse hiç alan açılmıyordu bilgisayarı kapatın açınca yine doluyordu bu arada windows 10 LAPTOP Benimki yusufseksen 6 yıl önce
  • Temizleme açısından bu kadar Windows 10 20 GB Yer kapladıgı için. biraz zor temizleme nvidiagtx 6 yıl önce
  • Yeni bir HDD al derim bu sana yetmez. nvidiagtx 6 yıl önce
  • bu arada sistem özelliklerin nedir ? nvidiagtx 6 yıl önce
  • @yusufseksen nvidiagtx 6 yıl önce
  • Casper n410 önyükleme aygıtı /device//harddiskvolume1 işlemci intelr atom cpu Z3735F 1.33 Ghz, 1329 Mhz 4 çekirdek 4 mantıksal işlemci Sistem bilgisine tıkladım yazabildiğim kadarını yazdım yusufseksen 6 yıl önce
  • Dediklerim bu kadar temizlik için, LAPTOP için HDD veya SSD almalısın HDD Alıcakmısın ? nvidiagtx 6 yıl önce
  • alıcam. yusufseksen 6 yıl önce
  • ben sana uygun HDD önerim. kazık yeme :=) nvidiagtx 6 yıl önce
  • https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/wd-black-serisi-wd5000bpkx-500gb-7200-rpm-16mb-onbellek-sata-6-0gb-s-2-5-dahili-harddisk-322258245 nvidiagtx 6 yıl önce
  • alıcaz artık yusufseksen 6 yıl önce
  • bütçen varsa bunu al yoksa bunu 160 GB lık https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/toshiba-160gb-2-5-inc-5400-rpm-notebook-harddisk-316314717 nvidiagtx 6 yıl önce
  • LAPTOP için 7200 RPM ( HIZ ) bulamadın 5400 RPM Lik vardı. 7200 ile 5400 arasında pek fark yok hız farkları var yazma farkı nvidiagtx 6 yıl önce
  • tamam kardeşim sağol elinden geleni yaptığın için. yusufseksen 6 yıl önce
  • Ne demek Her soruya en az 1 dk da cevap :) sorun olursa. Sorabilirsin nvidiagtx 6 yıl önce

Üst mesajda @nvidiagtx tarif etmiş disk temizlenmesini. Ama o kadarda bırakmamalı ve "Sistem dosyalarını temizle" seçimiyle devam etmelisin. Sana sabit diskinde asıl yer kazandıracak temizlik bu olacaktır. "Sistem dosyalarını temizle" taratmasında ne çıkarsa korkmadan hepsini temizle (hepsini işaretle).

temmuz temmuz (12505)