ARP önbelleğini zehirleme saldırısı algılandı

Eset kullanıyorum ve internete bağlanmaya çalıştığımda arp önbellek zehirleme saldırısı hatası alıyorum yardım eder misiniz?

ARP önbelleğini zehirleme saldırısı algılandı hatasının çözümü nedir?

eray1965 eray1965 (11)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eset RP önbelleğini zehirleme saldırısı uyarısı için iki tane çözüm söylemiş.

    İlk çözüm

    Bazı durumlarda Eset Personal Firewall bilgisayarınızın bağlı olduğu içi ağdaki bir cihazdan bir trafil algılar. Bu trafik printer, router gibi bir cihaz üzerinden geliyor olabilir.

    RP önbelleğini zehirleme saldırısı hangi adres üzerinden geliyor, bu uyarı penceresinde görüntülenir.

    Eğer şu tür bir locak ip blogu üzerinden geliyorsa ip adresini not alın.

    Eğer IP adresi farklı ise o zaman çözüm 2'ye geçin.

    • 172.16.x.x - 172.31.x.x
    • 192.168.x.x
    • 10.x.x.x

    Çözüm 1:

    1.  Eset'i açın
    2. Start→ All Programs→ ESET→ ESET Smart Security yolunu izleyin.
    3. F5 tuşuna basın ve Advanced Setup'ı açın.
    4. Network → Personal firewall ve daha sonra  Rules and zones seçeneğini tıklayın.
    5. Zone and rule bölümünde  Setup butonunu tıklayın.
    6. Zones  sekmesinde  Addresses excluded from active protection (IDS) seçin ve  sonra  Edit butonunu tıklayın.
    7.  Zone setup pencresinde  Add IPv4 address butonuna tıklayın.
    8. Remote IP Address penceresinde Single address seçin. (sizdeki ip adresi 192.168.1.1, siz bunu yazın)
    9. Daha önce tespit ettiğiniz Local IP adresini buraya yazın.
    10. OK butonlarına tıklayarak pencereleri kapatın.

    Çözüm 2:

    Eset RP önbelleğini zehirleme saldırısı için ikinci çözüm şu:

    1. Buradan DNS Flush aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz DNS-Flush.exe dosyasını çalıştırın.
    3. DNS Flush and Register ekranında Evet'i tıklayın.
    4. DNS has refreshed mesajında OK tıklayın.
    5. Bu işlemden sonra Eset'i açın ve bilgisayarınızı taratın.
    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Güzel paylaşım @hakan tahatugyan 7 yıl önce
    • sağol @tahatugyan hakan 7 yıl önce
    • çözümleri deneyeceğim eray1965 7 yıl önce
    • sonucu bildirirsin @eray1965 hakan 7 yıl önce
    • Remote IP adresi bölümünde ne görüyorsunuz? @eray1965 hakan 7 yıl önce
    • saldıranın adresi kaynak:192.168.1.1 diye çıkıyo eray1965 7 yıl önce
    • Lokal kaynaktan geliyor. Muhtemelen bu adsl modem / router ip adresi. Çözüm 1 doğru şekilde uygulanırsa sorun çözülecektir. hakan 7 yıl önce
    • @eray1965 çözüm 1'i 192.168.1.1 adresi için uyguladınız mı? hakan 7 yıl önce
    • evet ilk başta olmamıştı o çözüm ama şimdi tekrar denediğimde oldu eray1965 7 yıl önce
    • Sağol geri bildirim için @eray1965 hakan 7 yıl önce

    ARP hatalarının genel sebebi ağınızda meydana gelen bir sorundur.Eset ağ yapılanmanızda dışardan gelen bir adresten zararlı veya bilgisayarınıza tehlikeye sokabilecek bir durum algılıyor ve size bu uyarıyı gösteriyor.

    Kullandığınız ağ yapılanmanız nasıl.Sizden hariç hangi cihazlar internete bağlanıyor, kullandığınız yapıda modem haricin bir switch,access point veya router var mıdır?

    Ayrıca Eset programının size gösterdiği uyarıda, hangi ip adresinden bu zehirlenme saldırısının geldiği görülebiliyor mu?

    Eset in size gösterdiği ip adresi sorunun kaynağı olabilir.Bu durumda size gösterilen ip adresine göre hareket etmek daha mantıklı olacaktır.Eset size bir modem,access point, router'in de ip adreslerini gösteriyor olabilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)