Artes Mouse Çalışmama Sorunu

Arkadaşlar kardeşimin artes marka mouse'u vardı eskiden çok iyi olmasına rağmen artık bilgisayarlar okuma yapmıyor kardeşimin bilgisayarında da benimkinde de "Bilgisayara bağladığınız en son USB aygıtı arızalı olduğundan Windows bu aygıtı tanımadı" diyor

kugabugra18 kugabugra18 (47)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer öyle diyorsa sorunun artes mouse den kaynaklandığını anlayabilirsiniz.Mouse nin USB bağlantı noktarlarında zarar oluşmuş.Mouse niz kablolu mu bilmiyorum ama eskiden notebook ta kullanılan kablolu mouselerde, mouse sabit bir yerde kalmıyorsa kablolarında zarar oluşuyor ve zamanla USB Aygıtı tanınmadı şeklinde hatalar meydana geliyor.Bu hataların sebepleri kabloda oluşan hasarlar.Bu benim başıma da çok geliyordu eskiden.Kablosuz mouselerle birlikte sorun ortadan kalktı tabi.

    Ama bu sorunun Mouse olduğundan emin olun.Düzeltme şansınız da zor olsa da var.Elektriksel müdahele gerekiyor.Astarı yüzünü geçer, uğraşmaya değmez yeni mouse alın kurtulun.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      @ismailsarp çok uzun ifade etmiş, o mouse'u çöpe at ve ihtiyaç varsa bir yenisini al :)

      temmuz temmuz (12505)