Artık format atamıyorum.

Laptopumun hard-diski bozulması nedeniyle elimde bulunan taşınabilir hard-diski söküp bilgisyarıma taktım ve elimde bulunan windows 7 home premium yükledim. Windows 8.1 yüklemek istedim olmadı hata verdi aynı şekilde windows 10 içinde bunları yüklemek için windowsun kendi sitesinden yükleme aracı indirdim. Şimdi asıl sorunum şu windows 7 64 bit kurmak istiyorum fakat bilgisayar açılırken önyükleme ekranı yeni windows 10 şeklinde oluyor Windows logosunda bir süre bekledikten sonra bilgisayar kendinş kapatıyor. Setuptan da yükleme yapamıyorum çünkü setupları windows 10 yükleme aracı olarak görüyor bu sorunu aşamadım. Usb içinde de aynı image dosyasında da aynı (DVD okuyucum yok). Bu sorunu nasıl aşabilirim? 4-5 adet windows 7 kurulumu denedim hepsinde setup açtığım zaman windows 10 kurulum aracı başlıyor. Diğer sorumda sistemime 64 bit os ve windows 10 neden kuramadığım. Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler.

System

 ManufacturerASUSTeK Computer Inc.

 ModelF3F

 Total amount of system memory3,00 GB RAM

 System type32-bit operating system

 Number of processor cores2

 64-bit capableNo

Storage

 Total size of hard disk(s)699 GB

 Disk partition (C:)101 GB Free (146 GB Total)

 Disk partition (D:)552 GB Free (552 GB Total)

Graphics

 Display adapter typeMobile Intel(R) 945 Express Chipset Family

 Total available graphics memory256 MB

       Dedicated graphics memory0 MB

       Dedicated system memory64 MB

       Shared system memory192 MB

 Display adapter driver version8.15.10.1930

 Primary monitor resolution1280x768

 DirectX versionDirectX 9.0 or better

Network

 Network AdapterIntel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection

 Network AdapterRealtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

 Network AdapterBluetooth Device (Personal Area Network)

eolmez025 eolmez025 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    windows 7 süsrümlerinin setup dosyasından kurulan sürümleri var yeniden indirebilirsiniz ve cd veya usb gerek olmadan kurulum yapabilirsiniz kurulum yaparken bütün sürücüleri ve ayarlarınızı sıfırlayarak kurarsanız sıkıntı olmaz

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Şöyle ki zaten setup'lı olanları indirdim fakat setup'ı çalıştırdığım zaman windows 10 ön yüklemesine geçiyor windows 7 değil. eolmez025 8 yıl önce
    • windows 10 otamatik olarak kendi yükleniyor sanırım candan 8 yıl önce
    • vindows 10 ile alakalı ne varsa kaldırıp silseniz öyle bir deneseniz candan 8 yıl önce
    • İşte sorun orada zaten indirme aracını kaldırmama rağmen bu şekilde devam ediyor. Sistemimde geniş çaplı windows 10 ve windows 8 araması yaptırdım bulamadım. Belki dosya adları farklı yerleşmiş olabilir. eolmez025 8 yıl önce
    • Olur tabii ID: 307 731 764 Pas: 2359 eolmez025 8 yıl önce