Aşınmış vidayı nasıl sökerim??

Bu lanetli vidayı ne yaptım ne ettim sökemedim sizin bildiğiniz taktikler var mı?

Vida bu :https://imgyukle.com/i/aksM3c

mehmet06 mehmet06 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kargaburun varsa kargaburun ile tutmayı deneyebilirsin. Bir de vidanın bağlı olduğu yüzey plastik. Vidayı ısıtarak çıkartmayı deneyebilirsin.  Teknik ekipmanın var mı bilmiyorum mesela ben bu gibi durumlarda lehim havyası ile videayı ısıtıp bir yandan da kargaburun ile çekerek döndürmeyi deniyorum, genelde işe yarıyor.

    Ayrıca paket lastiğini vidanın baş bölümünün üzerine koymayı ve yıldız tornavida ile paket lastiğine bastırarak çevirmeyi dene. Bu yöntem ile bir kaç kez başarılı olmuşluğum var.

    alattin alattin (16999)