asp formdan gelen verileri kaydetme

Merhaba,

asp.de proje geliştiriyorum. Yeni Üye kaydı için aynı sayfada popup jquery mini form açılıyor. buradaki bilgileri butona bastıktan sonra veritabanına kayıt ediyor ve mini form kapanıyor. fakat sayfayı yenilediğimde tekrar kayıt işlemini gerçekleştiriyor.Formu tekrar gönderiyor.Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

elessar elessar (65)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aynı sayfada Postback yapıyormuşsunuz gibi görünüyor.   Form ve formdan gelecek veriyi işyelen aynı sayfa sanırım.

    Bu durumdan kurtulmanın yani sayfa yenileme, F5 tuşu ile yenilemede formun yeniden gönderilmesini, post edilmesini engellemenin en basit yolu

    Response.Redirect()

    kullanmaktır. Verileri kaydettikten sonra Response.Redirect() ile Form sayfasına yeniden yönlendirirseniz sorun çözülür.

    Aynı şekilde

    Response.Redirect("baska.aspx);
    Response.Redirect(Request.Path);
    Response.Redirect(Request.RawUrl);

    yöntemleri çözüm sağlar.

    alattin alattin (16999)