Asp.Net Ck Editor Veritabanına Kayıt

Merhaba;

Benim sorum aslında uzmanim.net'i örnek vererek olacak. Uzmanim.Net'de şuanda şu yazıyı yazmamı sağlayan txteditör(Ck Editör Sanırım) yazdığımız yazılar veritabanında hangi formatta, ne şekilde duruyor ve çekiliyor. Yani demek istediğim örneğin ben alt satıra indiğim'de bu veritabanına <br> olarak mı kaydediliyor. Aynı şekilde örneğin siyahi kalın font gibi bu tür bilgiler db'de nasıl saklanıyor ve çekiliyor. Aslında bu soru direkt @alattin abi'ye fakat genel işleşiş açısından farklı kişiler'de bilgi edinebilir diye konu açıyorum.

notify notify (538)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HTML etiketleri ile formatlanmış şeklinde saklanıyor.  sen bir metni koyu yazdığında örneğin <b>bu nedir?</b> şeklinde veritabanında saklanıyor.

    Ama istersen BBCode olarak da saklanabiliyor. BBCode olarak sakladığına [koyu]bu nedir?[/koyu] gibi bir formatta veriler saklanıyor.

    Her iki yönteminde kendine has avantajları - dezavantajları var.

    alattin alattin (16984)