Asp.net Core MVC'de URL Nasıl Küçük Harfe Çevrilir?

Asp.net core MVC uygulamasında Controller ve yönlendirilen View adları adres satırında büyük ve küçük harf karışık şekilde gösteriliyor.  Ben URL'lein otomatik olarak küçük harfe çevrilmesini istiyorum. Mesela sitem.com/Urun/Tumu olarak gösteriliyor. Bunu otomatik olarak sitem.com/urun/tumu yapmak Asp.Net Core 7 de mümkün mü?

alattin alattin (16999)
8 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.net Core 7 MVC url'leri tamamen küçük harf yapmak için

    Program.cs dosyasına şu ifadeyi eklemek yeterlidir:

    builder.Services.AddRouting(options => options.LowercaseUrls=true);

    ya da yine program.cs içine şu satırı eklemek de url ifadelerini tamamen küçük harf yapacaktır:

    builder.Services.Configure<RouteOptions>(options => options.LowercaseUrls = true);

    alattin alattin (16999)
    8 ay önce cevaplandı