ASP.NET Datalist'te filtreleme olur mu?

Merhaba,

Acaba Datalist kontrolüne dropdownlist'ten seçtiğim özelliklere göre filtre uygulayabilir miyim?

Yani mesela durum dropdownlist'inden "yapıldı"yı seçtiğimde, datalistte durum'u yapıldı olanları listeleyebilir miyim? Nasıl yaparım?

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Page_Load'da verileri listeledikten sonra;

    string subject, state, date;

    protected void FilterState_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
            {
                using (SqlConnection connection = new SqlConnection(conStr))
                {
                    string UserId = Request.QueryString["id"].ToString();
                    try
                    {
                        connection.Open();
                        SqlCommand cmd = new SqlCommand();
                        if (FilterDate.Text.ToString() != "Tümü" || FilterState.SelectedValue.ToString() != "Tümü" || FilterSubject.Text.ToString() != "Tümü")
                        {
                            if (FilterSubject.Text.ToString() == "Tümü")
                            {
                                subject = "";
                            }
                            else
                            {
                                subject = "and Subject like '" + FilterSubject.Text.ToString() + "'";
                            }
                            if (FilterState.SelectedValue.ToString() == "Tümü")
                            {
                                state = "";
                            }
                            else
                            {
                                SqlCommand cmd1 = new SqlCommand("Select id from States where State='" + FilterState.SelectedValue.ToString() + "'", connection);
                                SqlDataReader dr1 = cmd1.ExecuteReader();
                                dr1.Read();
                                string Stateid = dr1["id"].ToString();
                                dr1.Close();
                                state = "and [State]='" + Stateid.ToString() + "'";
                            }
                            if (FilterDate.Text.ToString() == "Tümü")
                            {
                                date = "";
                            }
                            else
                            {
                                date = "and [Date] like '" + FilterDate.Text.ToString() + "'";
                            }
                            cmd.CommandText = "select id,Subject,Detail,FirstMail,SecondMail,State,Category,Importance  from Reminder_Info where UserId='" + UserId + "'" + subject + state + date;
                        }
                        else
                        {
                            cmd.CommandText = "Select id,Subject,Detail,FirstMail,SecondMail,State,Category,Importance from Reminder_Info";
                        }
                        cmd.Connection = connection;
                        SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(cmd);
                        DataSet ds = new DataSet();
                        da.Fill(ds);
                        DLRemindings.DataSource = ds;
                        DLRemindings.DataBind();
                    }

                    catch (Exception ex)
                    {
                        lblarea.Text = ex.Message.ToString();
                    }
                    finally
                    {
                        connection.Close();
                    }

    paristanbulima paristanbulima (228)