Asp.Net değeri 1'den büyük olan veriler

Asp.Net' de veritabanımdan string türünde 0,1,2,3 gibi rakamlar çekiyorum. Yapmak istediğim ise basit bir şekilde şöyle;

Eğer veritabanımdan çektiğim string türünde ki veriler 0'dan büyük ise (0 hariç, 1 veya daha büyük sayılar dahil) label1.text'de "basarili" yazsın. İlginçtir ki bunu yaparken dahi zorluklar çektim basit gibi görünsede :)ilk önce int'e çevirmem gerekiyor diye düşünüp çevirdikten sonra bu işlemi yapmaya çalıştığımda çeşitli hatalar aldım

@alattin

notify notify (538)
7 yıl önce sordu

  • Ne hatası aldın keşke yazsan, yoksa bahsettiğin işlem oldukça basit alattin 7 yıl önce
  • Evet abi verdiğin koda yakın birşey denemiştim ama olmamıştı dediğim gibi aynı aşşağıdaki kod gibi stringi inte çeviriyodum ama olmuyodu artık çektiğim veridenmi kaynaklı yoksa yaptığım işlemden mi eve gidince deniyip görücem :) notify 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

 string strSayi = "1";
        int intSayi;
        Int32.TryParse(strSayi.Trim(), out intSayi);
        if (intSayi > 0)
            Label1.Text = "Başarılı";

Yapmak istediğin işlem basitçe bu olmalı. String değeri TryParse ile Integer değere çevirebilirsin. TryParse değeri int'e çevirmeyi dener. Başarılı olursa çevirir, başarılı olamazsa hata vermeden devam eder.

Ayrıca veritabanından gelen veride boşluk olabilir Trim() metodu ile string değerinde sağında ve solunda boşluk varsa atabilirsin.

alattin alattin (16999)