Asp:net ik farklı butona tıklandığında aynı sayfada farklı işlem yapma

Ansayfa.aspx diye bir sayfam var içinde gridview var özellik olarakta select ekli ayrıyeten gridviewin altında yeni butonu var,seç dediğim zaman tıkladığım satırdaki bilgileri detay.aspx sayfasına yolluyor ve textboxların içine atıyor,detay sayfasındaki ekle butonu  güncelleme olarak çalışıyor.Yeni butonuna tıkladığında yine detay.aspx sayfasına gidicek bu sefer textboxların içi boş olucak ekle butonu insert işlemi yapıcak bunu buton kontrolünü nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz.

kullanici36 kullanici36 (16)
8 yıl önce sordu

  • anasayfa.aspx sayfasında kaç tane yeni buton var acaba? ergin 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Aşağıdaki Kontrol ile bunu yapabilirsiniz.

if(dataGridView1.SelectedItems.Count == 0)
{
  'Seçili kaydın olmadığını gösterir.
}

Buton' un Click Event' inda bu if yapısını kullanarak yapabilirsiniz.

ergin ergin (2539)
8 yıl önce cevaplandı

  • evet eğer select tıklanırsa karşısındaki satırın bilgilerini datareader ile detay sayfasındaki textboxların içine atacak eğer yeni seçili ise textboxlar boş gelecek bilgileri girip ekle dicek kullanici36 8 yıl önce
  • Bu kontrol ile işlemi yapabilirsiniz. ergin 8 yıl önce
  • Teşekkürler kullanici36 8 yıl önce