Asp.Net ile Access veritabanın'daki verileri Sql veritabanına aktarmak

Merhaba,

Asp.net' ile access veritabanındaki bilgileri sql veritabanına aktarmak istiyorum, kısaca açıklayayım;

Access veritabanım'da ac1 kolonumun içersinde ki verileri sql veritabanım'da ki sql1 adlı kolonuma aktarmak istiyorum. Tabii ki bu tek bir kolon için olmayacak.

@alattin

notify notify (538)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Temel mantığını anlatsam yeterli olur sanırım.

    Öncelikle Access veritabanına bağlantı yapacaksın. Daha sonra verileri transter etmek istediğin  tablo üzerinde select sorgunu çalıştırıp dönen değerleri bir Datareader nesnesine yükleneceksin.  Datareader nesnesi içinde bir While döngüsü oluşturduğunda SQL sunucuna bağlantıyı içeren Insert komutunu çalıştıracaksın. Temel olarak bu şekilde. Kodları yazmak sana kalmış :)

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Peki alattin abi sağol notify 7 yıl önce