Asp.net ile dosya upload

Arkadaşlar merhaba, bir web sitesi yaptım.  Kullanıcıların sadece resim yüklemelelerini istiyorum. Yani bir profil sayfası olacak ve kullanıcılar oradan sadece .jpg uzantılı dosyaları yükleyebilecek.

Asp.Net Web formları ile dosya yükleme C# ile nasıl yapılır?

Bu konuda yardım istiyorum.

tanery tanery (7)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki kodlar ile asp.net dosya upload yani yükleme gerçekleştirebilirsiniz.

    Web formu tarafında

    <form id="Yukle" runat="server">
        <asp:FileUpload id="FileUploadControl" runat="server" />
        <asp:Button runat="server" id="UploadButton" text="Yükle" onclick="UploadButton_Click" />
        <br /><br />
        <asp:Label runat="server" id="Durum" text="Yükleme durumu: " />
    </form>

    Codbehind tarafında;

    protected void UploadButton_Click(object sender, EventArgs e)
    {
        if(FileUploadControl.HasFile)
        {
            try
            {
                string dosya = Path.GetFileName(FileUploadControl.FileName);
                FileUploadControl.SaveAs(Server.MapPath("~/") + dosya);
                Durum.Text = "Dosya yüklendi";
            }
            catch(Exception ex)
            {
                Durum.Text = "Hata: " + ex.Message;
            }

    alattin alattin (16999)