Asp.Net ile ziyaretçi ip öğrenme

Merhaba;

Asp.Net ile en doğru şekilde kullanıcının ip adresini öğrenmek istiyorum. İnternette araştırdığım da 192.168.1.1 gibi ip'ler veriyor. Buna ihtiyacım yok benim istediğim ise her bilgisayara özgü olan ip adresini ve mac adresini çekmek. Bunu nasıl yapabilirim?

@alattin

notify notify (538)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net ile siteyi ziyaret eden kullanıcının IP adresini almak için

    HttpContext.Current.Request.UserHostAddress

    Kullanabilirsin. Bu kullanıcının IP adresini verir.  Uygulamanı lokalde test edersen 192.168. gibi IP adresi görürsün bu normaldir.  Çünkü lokalde çalışıyorsun, sunucuya attığında gerçek IP adresi görünür.

    alattin alattin (16999)