ASP.NET LOCALHOST SSL / HTTPS AKTİF ETME YARDIM

Selamlar ASP.NET İle Barkod Okuyuculu Satış Programı Geliştiriyorum fakat bir sorun var uygulamayı local ip ile Website APK Builder ile androide taşıdığımda SSL Certifcate hatası alıyorum ve giriş yapamıyorum normal browser üzerinden denediğimde ise Güvenli Değil Sorunu alıyorum fakat siteye giriş yapıyor. Bir kaç yol denedim internet üzerinden fakat yine de çözüme ulaşamadım yardım ederseniz sevinirim.

nycrox nycrox (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.net uygulamalarında SSL'i aktif etmek için şu yolu dene:

    1. Solution Explorer üzerinde Projeni seçili hale getir.
    2. F4 tuşuna bas. Bu proje özelliklerini açar.
    3. Daha sonra SSL Enabled: True yap.

    IIS Express artık uygulamanı https://localhost:44399/ gibi bir adress üzerinden SSL ile açacaktır.

    Hangi versiyon Visual Studio'da yapıyordu hatırlamıyorum. Bazen SSL sertifikası yükleyeyim mi diye de soruyordu. Buna da Install diyerek olumlu cevap vermen gerekir.

    alattin alattin (16999)