Asp.Net MVC 403 - Forbidden: Access is denied. hatası

Asp.Net MVC, Framework 4.5 uygulamasında uygulamayı başlatmak istediğimde 403 - Forbidden: Access is denied.

Server Error

403 - Forbidden: Access is denied.

You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

Hatası alıyorum web uygulaması açılmıyor.  403 - Forbidden: Access is denied

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net MVC, Framework 4.5 uygulamada

    Server Error

    403 - Forbidden: Access is denied.

    You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied. hatasının çözümü için, web.config dosyasına aşağıdaki satırları ekleyin.

    <system.webServer>
        <modules runAllManagedModulesForAllRequests="true"></modules>
        <handlers>
          <remove name="UrlRoutingHandler"/>
        </handlers>
      </system.webServer>

    Bu satırları ekledikten sonra web.config dosyasını sunucuya gönderdiğinizde  403 - Forbidden: Access is denied. hatası çözülmüş olacaktır.

    Yukarıdaki web.config ifadesi Yönetilebilir modülleri, gelen istekler doğrultusunda çalışacak şekilde yapılandırmış olacaktır.

    Düzenleme: Bu bahsedilen durum iis 7 ve iis 7.5 de karşılaşılan bir hatadan kaynaklanıyor. Sorunun çözümü için buradan yama indirilebilir: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/980368/a-update-is-available-that-enables-certain-iis-7-0-or-iis-7-5-handlers

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Günümü kurtaran bir çözüm :) cemkara 9 yıl önce