Asp.net MVC'de dropdownlist basitçe iki rakam aralığı ile nasıl doldurulur?

Asp.net MVC dropdownlist kontrolünün kolay bir şekilde 1 ile 100 arasındaki sayılar ile doldurmak istiyorum bunu kolayca nasıl yaparım?

alattin alattin (16984)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.net MVC'de Dropdownlist'i iki sayı aralığında doldurmanın pek kolay yolu Enumerable.Range() metodunu kullanmak.

    Controller tarafında bu değeri bir ViewBag'e aktardığınızda Dropdown list kolayca bir bir artarak dolacaktır.

    Controller tarafında:

    ViewBag.Yil = new SelectList(Enumerable.Range(1900, 2050));

    View tarafında:

     @Html.DropDownList("Yil", "Yıl belirleyin")

    kodunu yazdığınızda dropdownlist 1900'den başlayıp 2050 sayısına kadar birer arttırılarak doldurulacaktır.

    alattin alattin (16984)