Asp.Net MVC'de Section nasıl kullanılır?

Asp.Net MVC uygulamarında @section ifadesi nasıl kullanılır?

@RenderSection nasıl kullanılır?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    @section ifadesi  özellikle Layout kullanan View içerisinden, Layout 'a içerik aktarmak için kullanılır.   Örneğin sadece View içerisinde gerekli olan ve HTML head etiketi arasında bulunması gereken bir javascript

    aşağıdaki  yöntem ile View'den Layout üzerindeki <head></head> etiketleri arasına yerleştirilebilir.

    Layout:

    <head>
        @RenderSection("Head", false)
    </head>

    Layout'u kullanan View:

    @section Head{
         <script src="/Scripts/js.js" type="text/javascript"></script>
    }

    Bir @section aşağıdaki gibi tanımlanır:

    @section SectionAd{
         <!-- içerik -->
    }

    tanımlı bu section'ı Layout içerisinden şu şekilde çağırabiliriz:

     @RenderSection("SectionAd", false)

    required özelliğine atanan false, @section alanının Viewler içerisinde opsiyonel olarak bulunmasını sağlayacaktır. Her view içinde section zorunlu olacaksa true olarak bu değer değiştirilmelidir.

    alattin alattin (16999)