Asp.Net MVC: HTTP Error 403.14 - Forbidden hatası

Asp.Net MVC uygulamasını sunucuya yüklediğinizde aşağıda gibi hata alıyor olabilirsiniz.

HTTP Error 403.14 - Forbidden

The Web server is configured to not list the contents of this directory.

Most likely causes:•A default document is not configured for the requested URL, and directory browsing is not enabled on the server.

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Studio 2013 ile ASP.Net MVC projesi oluşturduğunuzda proje varsayılan Framework 4.5 ile oluşturulmaktadır. Eğer bu durum dikkatinizdan kaçar ve Framework 4 ayarlanmış sunucuya uygulamanızı gönderirseniz ilginç bir şekilde

    HTTP Error 403.14 - Forbidden

    The Web server is configured to not list the contents of this directory.

    hatası ile karşılaşıyorsunuz. Bu hata normalda IIS üzerinde Varsayılan döküman ayarlanmadığında karşılaşılan hata mesajı.

    Sorunu çözmek için ya IIS üzerinizdeki uygulamanızı Framework 4.5 olarak ayarlayacaksınız veya MVC uygulamanızı Framework 4.0'a indireceksiniz.

    Bazen sorunun kaynağı IIS üzerindeki Asp.Net kayıtlarının bozulmadı olabilir. Bu durumda çözüm için şu linkte anlatılanları yapmalısınız:

    HTTP Hatası 403.14 - Forbidden asp.net hatasının çözümü nedir?

    alattin alattin (16999)