Asp.NET MVC İle Caller ID "Önerilerinizi Rica Ediyorum"

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

MVC İle Bir Proje Üzerinde Çalışıyorum, Web Üzerinden Kullanıcının Bilgisayarındaki Caller ID Cihazından Veri Almak İstiyorum,

Örnek: Telefon Çalmaya Başladığında, İlgili Textbox, Yada Listeye Arayan Numarayı Yazdırma Gibi,

Bunun İçin Bir Kaç Seçenek Düşündüm Fakat Pek Bir İlerleme Kaydedemedim,

1-Web Servis Kullanarak,

2-Windows Uygulama Yapıp Arama Geldiğinde Web'deki text alanını doldurtmak

Sizin Önerebileceğiniz yada Gösterebileceğiniz bir Yol Varsa Çok Sevinirim,

Teşekkürler.

webing webing (1)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Kullanıcı bilgisayarında çalışan bir Windows uygulaması Caller id cihazından veriyi alıp uzak bir sunucuda bulunan web servisine bu bilgiyi gönderebilir.

Yani ihtiyacın olan bir lokale yüklenecek, Caller id cihazı ile iletişime geçecek bir windows uygulaması + bu uygulananın aldığı veriyi göndereceği bir web servisi.

alattin alattin (16984)