Asp.Net Mvc ile JavaScript Çalıştırma

Merhaba Daha önce mvc ile çalışmadım, başka kaynaklara bakmama rağmen nasıl çalıştırabileceğime dair pek fazla kaynak bulamadım. Size sorum javascripti mvc ile nasıl çalıştırabilirim? Ricam, mvc bilmediğim için biraz detaylı anlatırsanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

morthan morthan (12)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorunuz çok anlaşılır değil ama anladığım kadarı ile cevaplamaya çalışayım.

    Eğer View içerisinde Javascript çalıştıracaksanız, bunun HTML sayfada nasıl yapıyorsanız o şekilde yani

    <script></script> etiketleri arasına javascript kodunuzu yaparak çalıştırabilirsiniz.

    Controller içinden View içindeki bir javascrip metodunu tetiklemek istiyorsanız bunu gerçekte yapamazsınız. Yani doğrudan Controller tarafında javascript metodunu çağıramazsınız.

    Fakat şöyle bir yöntem ile yapabilirsiniz

    /controller tarafı
    public ActionResult Index()
    {
        ViewBag.Js = "bisilerYap();";
        return View();
    }

    // View bölümü:
    <script type="text/javascript">
       @ViewBag.Js
    </script>

    Ya da siz tam olarak yapmak istediğinizi yazarsanız belki daha farklı yöntem önerebilirim.

    alattin alattin (16999)