Asp.Net RealState 2015 Hatası

0

iyi çalışmalar

Elimdeki scriptin web config ayarlarında database kısmı için <add name="RealEstate_2015_DbEntities" connectionString="metadata=res://*/Models.RealEstateModel.csdl|res://*/Models.RealEstateModel.ssdl|res://*/Models.RealEstateModel.msl;provider=System.Data.SqlClient;provider connection string=&quot;data source=.\sqlexpress;initial catalog=RealEstate_2015_Db;user id=sa;password=123456;MultipleActiveResultSets=True;App=EntityFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" /> böyle bir kod var.Bu başka bir hosttan geldi.Şimdi ben bunu kendi hostumda çalıştırmak için nasıl bir  ayar yapmam gerekiyor.

mevlutsahin mevlutsahin (1)
6 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Öncelikle sunucunuzda SQL Express yüklü olmalı. SQL Express MS Sql Server'in ücretsiz sürümüdür.

  Daha sonra veritabanını oluşturmalısınız. Veritabanını oluşturduktan sonra bir SQL kullanıcısı açmalı ve bu kullanıcıyı web.config'de belirtmelisiniz.

  Script'i aldığınız sunucuda veritabanı mevcuttur. Sadece scripti almak yeterli değil DB yani veritabanını da almalısınız ve yeni sunucuya yüklemelisiniz.

   

  alattin alattin (15727)
  6 yıl önce cevaplandı

   0

   Firmaya aynısını söyledim yok bu veritabansız çalışıyor falan diyorlar.Benimde anlamadığım o emlak sitesi nasıl veritabansız çalışır

   mevlutsahin mevlutsahin (1)
   6 yıl önce cevaplandı

   • Firmanın bu konuda bilgisi yok muhtemelen. Sizin web.config içinde açıkca görünüyor: RealEstate_2015_Db bu veritabanını adı. Emlak sitesi gibi uygulamalar veritabansız çalışmazlar. alattin 6 yıl önce
   • Peki kurulumda yardımcı olur musunuz? mevlutsahin 6 yıl önce
   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol