Asp.net SoundPlayer kullanımı hakkında

Herkese merhaba

asp.net 'de ses ile bildirim vermek istiyorum.Aşağıdaki kod local'de çalışıyor fakat sunucuya attığım da çalışmıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum..

Teşekkürler şimdiden

                SoundPlayer player = new SoundPlayer();
                string path = System.Web.HttpContext.Current.Server.MapPath(@"../src/ses.wav");
                player.SoundLocation = path;
                player.Play();

kraziya kraziya (15)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Problemi çözdüm olurda tekrar takılan olur diye yazayım dedim.

    Sorunun path ile bir alakası yok asp.net 'de SoundPlayer nedense client tarafında çalışmıyor bunu anladım çözümü yöntem değiştirmekte buldum. html 5 audio controls kullanarak tüm kullanıcılara bildirim sesleri gönderebiliyorum.

    HTML

     <audio controls="controls"  autoplay="autoplay" runat="server" id="audioplayer">
     </audio>

    CodeBehind

     audioplayer.InnerHtml = "<source src='ses.wav'></source>";

    // ses.wav yazan yere kendi ses dosya adınızı yazın ve bu şekilde kullanacaksanız ses dosyanızın ana dizinde olmasına dikkat edin.

    İyi günler herkese

    kraziya kraziya (15)