asp.net starttag invalid element name hatası

Asp.net'te sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum.

This page contains the following errors

Error on line 1 at column 2: StartTag: invalid element name

Below is a rendering of the page up to the first error.

Bu hatanın sebebi nedir?

anilbulbul anilbulbul (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    This page contains the following errors:

    error on line 1 at column 2: StartTag: invalid element name
    Below is a rendering of the page up to the first error.

    Sorunun birden fazla sebebi olabilir şunları deneyebilirsiniz :

    .net framework IIS tarafında kayıt edilmemiş olabilir. Hangi versiyon .net framework kullanıyorsanız Örneğin  .net framework 4 için c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319 klasörüne gidin ve  şu komutu çalıştırın

    aspnet_regiis -i

    Muhtemelen sorunu çözecektir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bu sorun html'in aspx dosyalarını desteklemediği için verdini düşünüyorum.

      Bu tür bir hatayı alıyorsak eğer, html dosyalarını klasör'de çalıştırmadan yani işlem yaptığınız ve c# ile alakalı olmayan bir klasörde iseniz dosayaları asp.net projesi oluşturup aynı şekilde html dosylarını buradan çalıştırırsanız yönlendirmelerde sıkıntı yaşamzsınız.

      Toparlayacak Olursak Sorunu Şöyle Çözebiliriz;

      Yeni bir Asp.Net projesi oluşturuyoruz ve bu oluşturduğumuz projenin ana dizinine html dosyalarımızı atıyoruz. Daha sonra projemizi çalıştırdığımızda yani visual studio üzerinden html dosyalarımızı açtığımız'da bu sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

      notify notify (538)
      6 yıl önce cevaplandı

      • @notify yukarıdaki yazdığımı denedin mi? alattin 6 yıl önce
      • denedim @alattin abi yönetici izinleri felan hepsini denedim olmayınca, bende html dsoyalarını aspx'e çevirdim böylece sorun çözüldü :) notify 6 yıl önce
      • @notify html dosyaları ile ne işin var? :) alattin 6 yıl önce
      • @alattin abi index.html detaylar.html gibi sayfalarım var. İlk başlarda aspx'e çevirmeye ne yalan söyliyim üşenmiştim. Öyle kalmıştı :) notify 6 yıl önce