Asp.net Web Form uygulamasında rastgele harf üretme

Asp.net Web Form uygulamasında metin kutusuna metin girişi yapıldıktan sonra girilen metnin içerisinden rastgele harf üreten kodu yazar mısınız?

Dim, string, integer, for-next, mid, length, randomize, response write gibi kodlarla oluşturulmuş olması gerekiyor.

musa075 musa075 (1)
9 yıl önce sordu

  • Dil olarak Visual Basic istiyorsun sanırım? cemkara 9 yıl önce
  • evet musa075 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Web formları için sanırım şöyle bir örnekten bahsediyorsunuz

Webform1.aspx içeriği:

<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeBehind="WebForm1.aspx.cs" Inherits="WebApplication7.WebForm1" %>

<!DOCTYPE html>

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
    <title></title>
</head>
<body>
    <form id="form1" runat="server">
    <div>

    </div>
        <asp:Button ID="Button1" runat="server" OnClick="Button1_Click" Text="Button" />
        <asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server"></asp:TextBox>
        <asp:Label ID="Label1" runat="server" Text="Label"></asp:Label>
    </form>
</body>
</html>

Code behind

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Web;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.WebControls;

namespace WebApplication7
{
    public partial class WebForm1 : System.Web.UI.Page
    {
        protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            string kelime = TextBox1.Text;
            char[] harfler = kelime.ToCharArray();
            Random rnd = new Random();
            Label1.Text = harfler[rnd.Next(0, harfler.Length)].ToString(); ;
        }

Fikir oluşturması açısından faydalı olacaktır.

alattin alattin (16999)
9 yıl önce cevaplandı

    Soru güncellendi.

    musa075 musa075 (1)