ASP.NET web sayfasında Crystal-Report çalıştırma

Merhaba, Localhost ta çalışan bir uygulamayı publish edip web e aktardığımda bir türlü Crystal-Report çalıştıramadım. Ekranda CrystalReportViewer ile göstermeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

An error has occurred while attempting to load the Crystal Reports runtime. Either the Crystal Reports registry key permissions are insufficient, or the Crystal Reports runtime is not installed correctly. Please install the appropriate Crystal Reports redistributable (CRRedist*.msi) containing the correct version of the Crystal Reports runtime (x86, x64, or Itanium) required. Please go to http://www.businessobjects.com/support for more information.

Mail ile göndermeye çalıştığım zaman ise aşağıdaki hatayı alıyorum.

An error has occurred while attempting to load the Crystal Reports runtime. Either the Crystal Reports registry key permissions are insufficient, or the Crystal Reports runtime is not installed correctly. Please install the appropriate Crystal Reports redistributable (CRRedist*.msi) containing the correct version of the Crystal Reports runtime (x86, x64, or Itanium) required. Please go to http://www.businessobjects.com/support for more information.

Bununla ilgili bir fikri olan var mı.

enoua enoua (108)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    64 Bit Runtime yükledim server a . O şekilde çözdüm.

    enoua enoua (108)
    9 yıl önce cevaplandı

      Benzer bir sorunla karşılaşmıştım.

      Uygulamanızı publish ederken x64 yerine  x86 modunda publish ederseniz sorun düzelebilir.

      x86 olarak publish etmek benim sorunumu çözmüştü. Siz de durum tam tersi de olabilir.

      1. Projeyi sağ tuşla tıklayın, Properties'e girin.
      2. Build sekmesinde Target Platform'u değerini Any CPU'dan x86'ya çevirin.
      3. Projenizi tekrar publish edin.

      İkinci çözüm olarak Crystal reports 64 bits runtime yüklemeyi deneyebilirsiniz.

      alattin alattin (16984)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Projeye sağ tıklayıp properties e geldim . Build kısmından Platform target x86 yaptım. Yine olmadı . Sizin yaptığınız yer de burası mıydı. enoua 9 yıl önce
      • Cevabımı biraz daha düzenledim. alattin 9 yıl önce
      • Sorun devam ediyor mu? alattin 9 yıl önce
      • Evet devam ediyor. enoua 9 yıl önce
      • sorunu 64 bit sanal sunucuma 64 bit runtime ekleyerek çözdüm enoua 9 yıl önce

      Merhabalar,

      Bilgisayarıma CR 64 bit versiyonu kurdum. Runtimeda sorunsuz çalışıyor ancak Server da publish ettiğimde ise

      Could not load file or assembly 'log4net, Version=1.2.10.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692fbea5521e1304' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified. Hatası alıyorum. Her yolu denedim olmadı.Server da 64 bit. IIS de Applicaton pool da Enable 32 bit applicaton True yaptım. X86 da derleyip de denedim. Hep aynı hatayı alıyorum. Sorun ne olabilir sizce?

      Bir de Servera CR 64 bit versiyonu kurdum ancak ne değişecek anlayamadım. Cunku uygulamanın bin klasorunde arıyor DLL leri. Cevap verebilirseniz çok sevinirim. Saygı

      gerdal gerdal (8)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Merhaba, bunu ayrı soru olarak sorabilir misiniz? alattin 9 yıl önce