asp sql server site yapımıda

Bilgisayarımda yazdığım projemle, bilgisayarımda kurulu olan mssql' veritabanıma bağlanabiliyorum. Ve her türlü işlemi yapabiliyorum, sorun yok.

Fakat iş projeyi derleyip hosta atmaya gelince veritabanını atma işinde tıkanıp kaldım.

MSSQL veri tabanı hosta nasıl atılır? Bununla ilgili önebileceğiniz ayrıntılı bir kaynak var mı?

e3e3e3 e3e3e3 (15)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kullandığınız hosting şirketi size bir yönetim paneli vermiş olmalı.

    Bu panelde yer alan işlemler hosting sağlayıcınıza göre değişir.

    Bu yöntetim panelinde SQL veritabanı yaratma ve buna dair işlemler olmalı.

    Veritabanını burada yarattıktan sonra bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmalısınız. Bu Sql kullanıcı adı ve şifre ile  SQL management studio vasıtası ile tablolar yaratabilir ve  SQL Veritabanını kullanabilirsiniz.

    sql.alanadim.com gibi SQL sunucunuzun bir adresi vardır ayrıca.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      Hosting aldığınız firmanızın size verdiği yönetim panelinde sql sunucusunun bulunması lazım. Oluşturduğunuz veritabanını oluşturmak için sırayla aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

      Veritabanına sağ tıklayın ---> Tasks  ---> Generate Scripts

      Açılan pencerenin sol menüsünden Choose Objects seçin . orada database in hangi kısımlarını atacağınızı seçiyorsunuz eğer hepsini seçecekseniz Script entire database and all database objects kısmını seçin. Sonra Set Scripting Options kısmına gelin yine sol menüden .Orada oluşturacağınız scripti nereye kaydedeceğinizi soruyor . İsterseniz dosyaya kaydedebilir isterseniz clipboard a kopyalayabilir isterseniz de yeni bir query penceresine oluşturabilirsiniz. Eğer sadece tablo yapılarını değil verileri de kopyalamak istiyorsanız Sağ tarafta Advance seçeneği bulunmakta oraya gelip oradan Types of data to script seçeneğini seçin. Schema only yazan yerden Schema and Data kısmını seçin. Bunu yaparsanız oluşacak kod hem database i yeni bir veritabanında oluşturmanızı sağlar hem de verilerinizi oraya aktarmanızı.Oluşan kodu web deki editöre kopyalayarak sorunu çözebilirsiniz.

      enoua enoua (108)