AspNet Core MVC

Yeni bir sistem kuruyorum. Asp.Net Core ile. Kodları, Admin'i, proje kısmını ayrı bir yerde barındıracağım. Admin ve proje kısmı Asp.Net Core MVC ile yapacağım. Kodları barındırdığım yerde ise Asp.Net Core Web Api kullanacağım. Dolayısıyla Admin ve proje kısmındaki veri düzenlemesini bu Web Api ile gerçekleştireceğim. Avantaj ve dezavantajı nedir?

thunderhawk thunderhawk (8)
5 yıl önce sordu

  • @alattin aktif olduğunda soruna yanıt yazacaktır aktif kal. darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Çok katmanlı bir mimaride tasarlarsan senin için iyi olur.  Çok katmanlı mimari (n tier architecture) olarak arama yaparsan sana faydası olan pek çok link bulacaksın. Bu sayede farklı platformlar arasında geçişin kolaylaşır. Çok katmanlı mimari avantajlıdır. İlk başta daha fazla kod yazarsın ama sonradan faydasını görürsün.

alattin alattin (16999)