Asus anakart bios güncellemesi nasıl yapılır?

Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. Asus Sabertooth x58 anakartım var.

Anakartı iki senedir kullanıyorum. Bios güncellemesi daha önce yapılmadı.

  O günden beri de Windows 7 kullanıyorum zaten. Bios güncellemesi için marka adı : asus ve model adı olarak : Asus Sabertooth x58 bilgileri yeterli mi?

Uygun sürümü indirmek için elimdeki bios sürümünü kullanırsam bir uyumsuzluk sözkonusu olur mu?

Bios güncellemesi yaparken Şu yol doğru mudur?:  Kontrol edermisiniz yanlışlık veya eksiklik var mı ?

  • Uygun bios sürümü yüklenir ve bir flash belleğe atılır
  • Bilgisayar açılırken biosa girilir ve tools menüsünden ez flash seçeneği seçilir.
  • Yükleyeceğimiz uygulama seçilir ve ardından ok komutuyla bilgisayar önce dosyayı okur ve ardından Update edeyim mi? diye sorar biz de evet deriz ve yükleme yapılır.
  • Ardından bilgisayar kendini resetler.

Bundan sonra yapılması gereken bir şey oluyor mu?

Bilgisayar işlemi bitirip windowsa direkt mi dönüyor?

Yoksa yapılması gereken başka bişey kalıyor mu?

Ya da flash belleğin içinde bu yükleme işlemi için bir de ilave program falan olması gerekiyor mu?

Umarım sıkmıyorumdur çünkü sormak ve öğrenmek istediğim çok şey var.

ongun ongun (90)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    sizin için bir rehber hazırladım

    Asus bios güncelleme nasıl yapılır? adresinden kontrol edebilirsiniz.

    uzmanim.net kurallarına uyarak soru sorduğunuz müddetçe bizler sizin gibi arkadaşları her zaman aramızda görmek isteriz. Dilediğiniz kadar soru sorabilirsiniz.

    Soru sorarken,

    • Konu ile ilgili başlık açmaya
    • Sorun yaşadığınız, öğrenmek istediğiniz konu ile ilgili tam bilgi vermeye, (marka, model, yazılım adı, versiyonu, donanım bilgisi gibi)
    • ve en önemlisi, düzgün Türkçe ile yazarak kısaltmalardan kaçınmaya

    dikkat etmelisiniz. Özellikle bu kurallara uymayan başlıklar uzmanim.net yetkili kullanıcıları tarafından silinirler.

    Bu konularda olduça hassas olduğumuzu belirtmek isterim.

    Sorularınız ve cevaplarınız ile sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirteyim.

    hakan hakan (15409)