Asus anakart ısınıyor çözüm arıyorum

asus hd 7950 3gb ekran kartı en yüksek 46 C en düşük 36 C iyi mi cpu : 33C - 35 C arasi degişiyor amd fx 81350 8x 16mb anakart: ASUS M5A97 LE R2.0 (Socket 942 45 C

anakart 64 C oluyo

asıl sorun anakart

ürünlerin hepsi yenidir    kasada tek fan var oda altta yan tarafında 2 tane toz filtresi var

anakart : ASUS M5A97 LE R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART

emregursoz emregursoz (3)
10 yıl önce sordu

  • Tavsiyemi cevabıma ekledim. berk 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Merhaba.

Anakartınızın aslında ısınma sebebi işlemcinizdir

Anladığım kadarıyla işlemciniz AMD türü bir işlemci.

AMD türü işlemcili anakartın ve işlemcinin tek fan ile soğutulması pek mümkün değildir. Bir kaç adet daha  fan eklemelisiniz. İşlemcinizi soğutmak için ise su soğutmalı sistemler mevcut kesin çözüme ulaşacağınızı düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğim en ucuz fan ( http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/thermaltake-cl-p0600-contac21-lga775115511561366-&-am2am2+am3am3+fm1-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=58990 ) budur.

berk berk (224)
10 yıl önce cevaplandı

  • su sogutmalı cok pahalı geldide siz bana normal bi fan önerinniz. emregursoz 10 yıl önce

cok pahalı geldi su sogutmalı siz normal bi fan öneriniz

emregursoz emregursoz (3)