Asus bilgisayarım oyun oynarken bir anda kapandı sarj cihazı yandı

Asus laptopum oyun oynarken bir anda kapandı biraz inceledim sarj etmedigini gördüm sarj cihazına baktım yanmış sonra bilgisayarı tekrar actım ve windows hata verdi start=enter yazıyordu entere bastım ve hicbir sorun yokmus gibi acıldı 10 dk kadar calıştı sonra sarjı bitipte yeniden kapanmasın diye bilgisayarı kendim kapattım ertesi gün bir sarj cihazı aldım taktım sarj ışıgı yandı bilgisayarım güc dügmesine bastım ışık yandı ve bilgisayarın ekranı gelmedi belki sarjı azdır diye 10 dk sarjda beklettim ama yinede acılmadı bilgisayardan hicbir ses gelmiyor sadece yeşil başlatma ışıgı yanıyor.Cözumünü bilen varsa lütfen yazsın.                                               Not:Bilgisayarın bataryası cıkmıyor

batuhan2002 batuhan2002 (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarı açtıktan sonra uzunca süre power ışığı sönene kadar tekrardan açma-kapama düğmesine basar mısın?

    Uyku moduna geçmiş ve uyanamıyor olabilir mi? En azından bunu anlarsın.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Uyku modunda degil eminim batuhan2002 7 yıl önce
    • @batuhan2002 yeni şarj cihazının voltajı, amperi eskisi ile uyumlu değil mi? murat 7 yıl önce
    • Aslında tam olarak aynı deil ama bilgisayarcı sıkıntı olmaz şarj eder dedi batuhan2002 7 yıl önce
    • @batuhan2002 sen onun dediklerini dikkate alma. Senin eski şarj aletin ile yenisi üzerindeki değerleri karşılaştır. Örnegin Output 19V 2.1A gibi değer olması lazım. Birbirine uyuyor mu kontrol et. murat 7 yıl önce