ASUS H110M-K BIOS ayarları nasıl olmalı?

Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ve ASUS H110M-K anakartım var. BIOS ayarlarında yapmam gereken bir şey var mı?

ASUS H110M-K BIOS ayarları nasıl olmalıdır?

ASUS anakart bios ayarlarında yapılması gereken şeyler nedir?

jikol jikol (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hangi marka ve model olursa olsun hiçbir anakart BIOS'u için ilk olarak herhangi bir ayara gerek olmaz, varsayılan (default) ayarlar yeterlidir. Daha sonraları ortaya çıkabilecek sistem ihtiyaçlarına ve kullanıcı tercihlerine göre değişikliklere gidillir yada gidilebilir.

    Aslına bakılacak olursa eğer PC'de bir işletim sistemi zaten yüklüyse ve PC normal olarak açılıyor ve kapanıyorsa, çalışmasıda normal sürüyorsa, ekstra başka bir ihtiyaçta çıkmadıysa BIOS ayarlarına hiç dokunulmaz; dokunmamak, değiştirmemek en doğrusudur..

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İdeal fan ayarı vs. demiştim. Daha stabil çalışması için ayarlar vs demiştim. jikol 5 yıl önce
    • En uygun, en problemsiz ve en ideal olanı default (varsayılan ayarlar) olandır. Üretici firma bunu gözeterek o ayarları koymuştur @jikol temmuz 5 yıl önce
    • Peki, default seçeneği nerede? jikol 5 yıl önce
    • Anakart ilk halinde (Satın alındığında) default ayarlarıyla olur. Eğer daha sonra degistirildiyse veya bir şekilde değişti ise yeniden default ayarlara getirmek için ya BİOS ekranindayken klavyede önce f9'a ve sonra enter tuşuna daha sonrada f10 ve sonra enter tuşuna basılır yada BIOS'ta çıkış düğmelerinin olduğu bölümde "default ayarla ve cik" düğmesine tıklanarak BIOS'tan çıkılır @jikol temmuz 5 yıl önce