Asus Laptop ani hareket ile kaldırdığımda veya ileri geri çektiğimde mavi ekran verip kapanıyor

Asus Laptop ani hareket ile kaldırdığımda veya ileri geri çektiğimde mavi ekran verip kapanıyor,power tuşuna basınca bir tuşa basın diye ingilizce hata veriyor ama basmak da bir işe yaramıyor tekrardan ani bir sarsıntı vermek gerekiyor sonra power tuşuna basınca açılıyor bilgisayarın hiçbir işlevinde problem yok aktarım hızı,kullanım hızı gayet iyi sanki arada bir harddiksi görmüyor bu ani harekette bios da izledim ve bu kanaate vardım bilmem doğru bilmem değil ama dediğim gibi dosyalarım sağlam aktarım sorunum yok.

ek olarak win 10 işletim sistemi kullanıyorum

baris01 baris01 (1)
3 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Minidump dosyasını paylaş.

HDD bağlantısını tekrar yap.

Edit;

Bellek hatası alıyorsun, memtest86+, memtest86 ile bellek testi yapmalısın.

Bilmiyorum ama driverlar ile ilgili sorun olabilr. Driverları nasıl yükledin?

HD Tune ile error scan yap, ama quick scan tiki kapalı olsun.

Driverları nasıl kurduğunu söylermisin?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • @hydra açıkçası onu denedim ama olmadı bir de hdd mi ssd mi tam emin olamadım ben laptop üzerinde hdd 500gb yazıyor ordan yola çıktım üzerinde 2 uçlu kısa mavi bir kablo var onu çıkar tak yaptim o kadar yanlış kablo olabilir mi ? Birisi usb girişine gidiyor birisi hdd üzerinde bir yere temas ediyor baris01 3 yıl önce
  • dosyayı atıyorum https://s7.dosya.tc/server16/w3q6w9/minidump.rar.html buyrun baris01 3 yıl önce
  • tamam bekliyorum. hydra 3 yıl önce
  • https://s7.dosya.tc/server16/w3q6w9/minidump.rar.html baris01 3 yıl önce
  • mesjımı düzenledim @baris01 hydra 3 yıl önce
  • driverları driver booster adlı program ile yükledim ekran kartı ise resmi siteden indirdim ve ordan kendim kurdum baris01 3 yıl önce
  • bahsettiğiniz işlemleri deneyeceğim hemen baris01 3 yıl önce
  • Hatalı driver kaynaklı hata alıyor gibisin, emin olamadım, hatalı driver olması muhtemel çünkü incelediğim bir minidump dosyasında mavi ekrana sebebiyet veren vlmgr.sys adlı işlem. hydra 3 yıl önce
  • format attıktan hemen sonra da aynı hataya maruz kalıyorum acaba sistem de mi hatalı yüklüyor? bir de ben de çok az da olsa anlıyorum bilgisayar bölümü mezunuyum cpu fazla kullanılıyor gibi bir hata gördüm ama emin olamadım sistem kesintileri diye bir hizmet %100 cpu kullanıyor baris01 3 yıl önce
  • Bilemiyorum memtest testi yap ve HDD error scan yap fotosunu at , quick açan tiki kapalı olsun. Driver booster kullanmasaydin keşke. hydra 3 yıl önce
  • deneyip iletişime geçeceğim baris01 3 yıl önce
  • https://hizliresim.com/rVxJCL memtest takılı kalıyor en başta süre de donuyor başka mı indirsem acaba baris01 3 yıl önce
  • https://hizliresim.com/rkVRpZ hdd hatasız çıktı baris01 3 yıl önce
  • Şuan memtest baştan denedim ilerliyor baris01 3 yıl önce
  • Memtest sonucu nasıl bir sıkıntı var mı? hydra 3 yıl önce
  • memtest de temiz çıktı şimdi bitti pc açıldıktan sonra kaldırdım dizime koydum tekrar mavi ekran verdi ard arda 2 defa bir de bazen mavi ekran verince bios a giriyordu yeniden başlayıp otomatik bu aralar o düzeldi baris01 3 yıl önce
  • https://hizliresim.com/ZKlZnD memtest sonucum baris01 3 yıl önce
  • Hocam BIOS'u güncelle diyeceğim ama BIOS güncellerken mavi ekran verirse çok büyük bir sıkıntı olur. Temiz windows 10 kurma imkanınız varmı ? Yani format atma imkanınız? Memtest temiz gözüküyor. HDD ile temassızlık olabilir mi? Tekrar kontrol edermisiniz hdd yuvasını? RAM'ler çift slot RAM ise tek tek deneyin, yerlerini de değiştirin. Mümkünse tekrar format at ve driver booster kullanma, gerekli driverları windows update yükler, sadece ekran kartını ve chipset sürücüsünü kurman yeterli. Zaten windows 10 kullanıyorsun ne diye Driver booster denen illetle uğraşıyorsun ki :) hydra 3 yıl önce
  • format atabilirim ama bu ay 4.kez bu hata için attım yine denerim kayıp sürücü olarak uzun süre durunca ordan güncellemek zorunda kaldım bir sar baştan yapayım hayırlısı olsun bakalım teşekkürler,donanım sorunu olmasın yeterli hdd resmen sarıp sarmalamışlar üzerindeki mavi kağıt gibi kablo hariç bir parça göremiyorum ama elimden geleni yapacağım baris01 3 yıl önce
  • bu arada resmi sitedeki bios ile aynı sürüm baris01 3 yıl önce
  • Format atın, attıktan sonra sadece Windows 10 Update hizmetini kullanın, ekran kartı ve chipset sürücüleriin kendi sitesinden güncelleyin/yükleyin. Donanım sorunu olması muhtemel olabilir, durduk yere değince böyle yapmaması lazım güvendiğiniz bilgisayarcı varsa ona gösterebilirsin sorunun neyden kaynaklı olup olmadığını. HDD'yi kontrol edin, temassızlık yapmasın, gerekirse HDD'yi çıkarıp sata bağlantı yerini kontrol et. RAM'lerden iki tane varsa teker teker dene. Farklı slotlarda dene. hydra 3 yıl önce
  • Teşekkür ederim şuan pc de çalışmam var bitsin hepsini deneyeceğim olursa döneceğim buraya baris01 3 yıl önce
  • Sorun galiba donanımsal,çözülmedi teşekkürler yardımlarınız için baris01 3 yıl önce
  • Rica ederim hydra 3 yıl önce