Asus Laptop BIOS parolası nasıl sıfırlanır?

Aptio Setup Utility BIOS yazılımına sahip Asus laptoplarda Admin BIOS parolası nasıl sıfırlanır? Administrator BIOS parolası nasıl kırılır?

hakan hakan (15394)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bazı Asus laptoplarda, Aptio Setup Utility BIOS yazılımına sahip bazı modellerde Admin, Administrator parolası kolayca kırılabilmekte.  BIOS parolası kırma işlemi Rescue Password denen yani bir tür kurtarma parolası ile kırılabiliyor.

    Asus Laptop BIOS parolası kaldırma

    1. Windows'a girin. Bilgisayar tarihini 23 Kasım 2011 olarak değiştirin. Ayrıca tarihi BIOS'tan da değiştirebilirsiniz
    2. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    3. Bilgisayar açılırken BIOS'a girmek için F2 tuşuna basın.
    4. Sizden parola istediğinde bir hatalı parola girin. Enter tuşuna basın.
    5. Daha sonra senden Enter Rescue Password diye kurtarma parolası isterse büyük harflerle şunu yazın:  A1AAABBAA daha sonra ALT ve R tuşlarına basın.
    6. Bazı bilgisayarlarda parola yerine  A1AAABBAA yazmak ve sonra Enter tuşuna basmak işe yarıyor yukarıdaki işe yaramazsa bunu deneyin

    Yukarıdaki standart kurtarma parolası ile bazı Asus laptopların BIOS parolasını kaldırmak mümkün oluyor.  Eğer Asus laptop kullanıyor ve BIOS'unda admin parolası varsa BIOS parolasını kaldırmak için bu yöntemi deneyebilirsiniz.  Bu yöntem tüm Asus laptoplarda çalışmıyor. Sadece bazı modellerde işe yarıyor.

    hakan hakan (15394)