Asus Laptop Ekran Sararması

Merhaba;

Dün bilgisayara bakıyodum ve bir anda ekran sarardı. Elektrikler gittikten sonra oldu bu. Ne yaptıysam düzeltemedim. Ekranda hafif bir sararma var. Asus Modeli: K555U

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

  • Bu arada Zula diye bir oyuna girdiğimde düzeliyor. Çok garip... Çıkıyorum hala düzelmiş oluyor, ama bilgisayarı power düğmesinden kapattığımda yine aynı. toprak34 6 yıl önce
  • @temmuz @hakan @alattin @candan toprak34 6 yıl önce
  • Gerek konu muhtevasında gerekse ilave bilgi verdiğin yorumda yeterli açıklıkta bilgi yok. Fazla birşey anlaşılmıyor. Yeniden düzenlemende fayda var. temmuz 6 yıl önce
  • f.lux gibi bir program var mı? Ortam ışığına göre gözün yorulmasın diye çalıan bir program? alattin 6 yıl önce
  • @alattin hayır böyle bir program yok. toprak34 6 yıl önce
  • Asus Splendid Utility ekledim mesajımın altına. temmuz 6 yıl önce
  • https://www.asus.com/support/Download/3/557/0/2/BfnJpFOINWJ0zTH3/45/ temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Güvenli Modda denedinmi?

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?, Windows 10 Güvenli Modda Açmak? (tıkla)

Sistem geri yüklemesi yaptınmı?

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Harici bir ekrana (mesela uyumlu bir TV'ye) bağlayarak oradaki görüntüyle karşılaştırma yaptınmı?

Bunlar ve benzer denemelerle problemin donanımsal veya yazılımsal olduğunu anlayabilirsin.

Not: Bu arada elektrikler kesilince bilgisinden maksadın nedir? Batarya dışardaydıda (takılı değildide) PC aniden kapandımı yani? Ayrıca bilgisayarı neden Power düğmesinden kapatmaya ihtiyaç duyarsın? Bunun için tahsis edilmiş Görev çubuğu/Başlat menüsünde Aç/Kapa düğmeleri (komutları) olduğu halde..

Edit:

Asus Splendid Utility - Windows 10 için (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • @temmzu hayır kablo takılıydı. Elektrikler kesilince kapanmadı ekranın parlaklığı azaldı bende internet felan olmadığından (o zaman başlattaki aç/kapa düğmesinden kapattım.) kapattım.Açtığımda sarı oldu. Birde Asus splendid utility diye bir program varmış onla geçiyormuş ama programı bulamadım? toprak34 6 yıl önce
  • Asus Splendid Utility ekledim mesajımın altına. Fakat sistem geri yüklemeside düzeltecektir büyük ihtimalle. Hem yardım istiyorsun hemde tavsiyeleri yapmıyorsun (veya yaptığını /denediğini yazmıyorsun). Böyle yaparsan çözümlere ulaşmak daha zor olur, hem seni hem sana yardım etmek isteyenleri daha çok yorar @toprak34 temmuz 6 yıl önce
  • @temmuz abi likten direk indiriyor ya direk indirmeyeceği bir link verebilirmisin? toprak34 6 yıl önce
  • https://www.asus.com/support/Download/3/557/0/2/BfnJpFOINWJ0zTH3/45/ @toprak34 temmuz 6 yıl önce
  • @temmuz teşekkürler toprak34 6 yıl önce
  • @temmuz çok teşekkürler işe yaradı sorunum çözüldü toprak34 6 yıl önce
  • Geçmiş olsun :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce