Asus laptop şarj olmuyor, açılmıyor

Merhaba,

Laptop servisten bugün geldi ancak şarja taktığım halde şarj ışığı yanmıyor ve açılmıyor. Başka prizde de denedim. Ne yapmalıyım?

@temmuz

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Servise geri götürmeli ve çözümü onlardan istemelisin. Onların deneyerek / test ederek sana problemsiz teslim etmeleri gerekirdi.

    Sana onun için (bu tür ihtimalleride düşünerek) YETKİLİ teknik servis tavsiyesinde bulunmuştum. Ama yinede merak etme, sorumluluk teknik servistedir ve problemini mutlaka düzelteceklerdir.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz abi götürdük böyle bi makine ile anakartta ki iki tane minik kareye kablo dokundurdular o iki minik kare değişecekmiş toprak34 5 yıl önce
    • Siz bana geri verirken neden bunu belirtmediniz diye sormadınmı? Onlar sana problem giderildi diyerek geri vermedilermi? Hehalde chipset değiştirilmesi gerekiyor ama baştan söylemeli ve fiyat / ücrette belirtmeliydiler. Ona göre sen yaptırmaya yada yaptırmamaya karar verecektin (Belki başka bir servisede soracaktın yada pazarlık falan yapacaktın). Senden çalışması mümkün olmayan yada çalışır hale getirilmeyen -sözde- tamirat için ücretmi aldılar birde?! Ben olsam paramı geri isterim ve başka bir teknik servise giderim. Yada çok az bir maliyetle PC'yi çalışır hale getirmelerini isterim @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz abi o önceden aldıkları ücret klavye değişimi içindi toprak34 5 yıl önce
    • Yanlış yapmışsınız Toprak. Problemli bir PC, teknik servise problemlerin tespiti ve giderilmesi için götürülür. Şu parça değişsin şu müdahale yapılsın şeklinde istekte bulunarak değil. PC'yi problemsiz olarak istiyorum dersin ve bunun için ücret sorarsın. Aklında olsun bir dahaki sefere öyle yaparsınız ( Bunu babanada aynı şekilde söylersin). Bunlar hep bir tecrübedir ama biraz masraflı elbette. Neyse, geçmiş olsun @toprak34 temmuz 5 yıl önce